O nás

Náš příběh

V průběhu času

^
1550
Před více než 500 lety
byl v Sokolnickém panství zřízen pivovar. Několik majitelů jej následně modernizovalo, zvyšovalo výstav piva, ale postupem doby výroba začala upadat, až majitel poslední, brněnský pivovar, provoz úplně uzavřel. Od této doby už také uplynulo téměř 100 let. Už tedy neexistuje pamětník, který by ve zdejším pivovaře pracoval nebo se alespoň napil piva. Samotný objekt od té doby značně chátral.
^
2014

nová éra sokolnického pivovaru

Jak zachování budovy v co nejautentičtější podobě, tak je i snahou nových majitelů dát mu vzhled podoby pivovaru. Období prvního roku rekonstrukce bylo ovšem ve znamení bourání toho, co se za předchozích novodobých uživatelů nevhodně přistavělo a neodpovídalo budoucímu záměru. Důležitou rolí této fáze přestavby bylo odizolování celého objektu.

^
2015

Zahájení stavebních úprav

dle požadavků statika a návrhů projektanta ing. arch. Petra Kopečného. Následovala výměna střešní krytiny s vybudováním vikýřů pro budoucí podkrovní ubytovací prostory. Současně se přistoupilo k prvním úpravám přilehlé zahrady.

^
2016

Začíná se to rýsovat

Tento rok byla vybrána firma bývalého plzeňského sládka pana Josefa Krýsla, která dodává a instaluje novou technologii na vaření piva. V celé budově byly opraveny veškeré rozvody elektřiny, vody i odpady. Nově vybudovaná kotelna byla napojena na tepelné čerpadlo a vnitřní prostory se začínají vytápět. Byly opraveny veškeré omítky a stropy, instalována nová okna a dveře. Těsně před koncem roku se podařilo budovu napojit na vlastní tlakovou kanalizaci a starou terasu na dvoře nahradilo betonové schodiště.

^
2017

První uvařená várka a první návštěvníci

Rok 2017znamená pro pivovar poslední interiérové úpravy, kdy jsou položeny dlažby a obklady, osazeny interiérové dveře a místnosti se začínají zaplňovat nábytkem. Následují úpravy vnějšího pláště. Nastává poslední etapa administrativní cesty, na jejímž konci přivítáme první návštěvníky v přízemní pivovarské restauraci a připraveno bude i zázemí pivovaru. V poschodí otevíráme rodinnou restauraci s prostorem pro hry dětí. Pro oslavy a firemní akce je k dispozici oddělený salónek s terasou a za pěkného počasí nabídneme hostům příjemné posezení na zahradní terase či procházku v přilehlém parčíku.